+38 (097) 198-43-47

Ru Ua

Еко будинки з солом'яних панелей
Еко будинки з солом'яних панелей

Еко будинки з житніх пресованих солом'яних блоків це:

Виробництво (виробництво солом'яних блоків) - тільки в заводських умовах, на спеціальному обладнанні. самонесучі, отличаються високою енергоефективністю, екологічністю, надійністю.

Проектування - наше архітектурне бюро адаптує ваш ескізний проект під особливості технології ЕКОПАНЕЛІ.
Якщо у вас немає проекту - ми розробимо індивідуальний проект, відповідний вашим вимогам.

Будівництво - наші сертифіковані представники можуть виконати роботи по будівництву енергоефективного будинку «під ключ»: разом з нашими партнерами ми можемо запропонувати ряд рішень по будівництву фундаменту, зовнішньої і внутрішньої обробки, влаштуванню зеленого даху, встановлення високоефективної системи опалення, енергоефективних заповнень віконних і дверних прорізів .

Конструктивні особливості:

Вікна, двері

Ніяких принципових відмінностей від традиційних будівель тут немає. Кількість і розміри прорізів попередньо передбачаються каркасом і монтуються після зведення стін. Доцільно вибирати, звичайно, дерев'яні рами, так це відповідає екологічному статусу солом'яного будинку, але при бажанні можна поставити пластикові вікна і броньовані двері.

Дах, горище, перекриття

Якщо проект будинку передбачає потужну дах з горищем, то попередньо зводиться каркас даху відповідного стандарту. Каркас даху може бути як дерев'яним, так і металевим. Зазвичай верхній каркас відповідає нижньому. Після чого каркас перекривається укладальним фасадним матеріалом на будь-який смак: шифером, черепицею, деревом, смолою, металом або тієї ж соломою. У солом'яному будинку слід випускати покрівлю на максимально далекий виліт від стіни. Такий елемент забезпечить більш якісний захист стін від намокання під час дощів. Слід пам'ятати і про вентиляцію, яка проходить через дах. Якщо будинок 2-х або 3-х поверховий, то перекриття між рівнями передбачають собою потужне підставу з дерева або металу.

Герметизація, шумоізоляція

Сама по собі спресована солома має міцність, яка не тільки не поступається міцності цегли, але при цьому ще стіни будинку дихають. Також солом'яні блоки самі по собі є природним звукоізолюючому перекриттям, так що питання звукоізоляції вирішується сам собою. Що стосується герметичності швів між блоками, а це є важливим аспектом в будівництві, то і тут при грамотному підході солом'яне будівництво не поступається традиційній забудові. Що стосується безрастворной укладання блоків, то правильно розраховані розміри і якість арматурного кріплення будуть гарантувати максимальну герметичність між блоками.

Тепло- і гідро-ізоляція

Правильно виготовлений солом'яний блок спочатку має теплопровідність в 7-8 разів нижче ніж цегла, і в 4 рази нижче ніж багато порід дерева. В середньому ж, теплоопір стін з солом'яних блоків в 4 рази перевищує діючі стандарти багатьох країн. А за розрахунками деяких фахівців споживання енергії на обігрів такого будинку і зовсім може знадобитися до 9 разів менше! В цілому технології терморегулировки такого екодома ще багатші, ніж у цегляних або дерев'яних аналогів: від пасивних сонячних батарей до теплового колектора або теплоаккумуляторов.

Пожежна безпека

Ходить багато чуток про слабкі сторони пожежної безпеки солом'яних споруд, але досвід і численні дослідження доводять, що таке думки є абсолютно помилковим. Сама по собі солома дійсно горить, і це загальновідомий факт. Але у випадку з готовими солом'яними блоками справа йде зовсім інакше. По-перше, в пресованої соломи недостатньо кисню для горіння. Адже папір теж добре горить, але є підпалити товсту книгу цілком або гору картону без допоміжних горючих матеріалів, то навряд чи з цього щось вийде. По-друге, багато сучасні технології додають в солому глину або екологічний термостійкий клей, який також зводить до мінімуму можливість займання. І по-третє, якщо застосовувати каркасно-панельну конструкцію блоків, то правильна фасадна обробка панелі також грає важливу роль в пожежну безпеку. Всі дерев'яні елементи фасаду можна обробити антівоспламеняющімся засобом. Сама по собі якісна штукатурка стін також знижує ризик виникнення пожежі. Так що при правильному підході потрійна гарантія пожежної безпеки експлуатації солом'яних будинків гарантована.

Надійність і міцність

Подібні будинки, збудовані по всій планеті, стоять більш ніж по сто років і при цьому прекрасно функціонують. Крім того, після проходження в непридатність солом'яні будинки досить просто утилізуються без шкоди для екології. Багато з солом'яних будинків навмисно розташовані в складно кліматичних і сейсмічно активних зонах, і прекрасно зарекомендували себе при землетрусах і ураганах. Справа в тому, що самі по собі спресовані солом'яні блоки не можуть подібно цеглі або бетоні дати тріщину або разломаться, тому як солома не є однорідним матеріалом. Проведені дослідження показали і довели, що спресований блок до 4-х разів міцніше традиційної цегли! А якщо додати ще якість каркаса і фасадних матеріалів, то міцність і того збільшується. Такі показники геть розбивають міф про солом'яного будиночку!